פוביה – דברים שכדאי לדעת על זה מצב משתק

בתקופות מסוימות בחיים שלך, אתה יכול להתמודד עם מצבים או אירועים אשר יכול לעורר תגובה כזו פחד, דאגה וחרדה. עבור אנשים מסוימים, זה עשוי להיות בנוכחות של חרק, לראות דם או להיות מוקף המון אנשים זרים. במצבים אלו הופכים אחד מרגיש לא נוח ולא מרגישים בנוח. עם זאת, כאשר הפחד הפך מחליש, האדם עשוי לא להיות מסוגל לתפקד באופן מיטבי ולבצע משימה כפי שהוא או היא עושה בדרך כלל. הפחד הפך פוביה. הפוביה מוגדרת פחד לא הגיוני כלפי אירוע או דבר אשר במציאות הוא לא מסוכן בכלל.

אדם שיש לו פוביה יכול להתבטא בתסמינים כגון: קשיי נשימה, קצב לב מהיר, קריר ולח עור, זעה מוגברת ועשויות נראה מפוחד למראה מושא הפוביה שלהם. הם חשים חרדה מכרעת, ואף עלול להיות מסוגל לתפקד באופן נורמלי. רובם בדרך כלל להכיר בעובדה שהפחד שלהם הוא בלתי סביר, אבל אינם מסוגלים לשלוט בעצמם בכל פעם שהם נודו על האמת. אחרים עשויים אפילו להרגיש חרדה רק להיות לזכור או לחשוב על הכי מפחיד אובייקט או אירוע שלהם.

כאשר הפוביה הופכת מדי מתסכלת מפריעה עם החיים שלך, ביקור הרופא יעזור. אין בדיקת מעבדה שיכולה לאבחן פוביה. במקום זאת, הרופא יעשה בסדרת ראיונות ולהתאים את הסימפטומים לך להציג לאמות המידה נמצאת האבחוני והסטטיסטי של הפרעות נפשיות שנמצא בשימוש נרחב כבסיס לאבחון בעיות נפשיות. עם אבחנה נכונה, הרופא הוא מסוגל לתכנן את הטיפול שהוא צפוי להיות יעיל בשבילך.

הטיפול כולל שימוש בתרופות ואת עוברת טיפולים לכבוש את הפחד שלך. התרופות הנפוצות ביותר שנקבעו עבור אנשים עם פוביה הן תרופות נוגדות דיכאון, תרופות הרגעה וחוסמי בטא. פעולות נוגדות דיכאון על סרוטונין, האחראי על מצב הרוח של האדם. תרופות הרגעה ניתנות לאפשר לאדם להירגע ולמנוע חרדה להחמיר כדי התקף חרדה. חוסמי בטא להתנגד השפעת האדרנלין בגוף מה שמאפשר לך נשימה רגילה וקצב הלב ולהפחית תסמינים אוהדים אחרים כגון הזעה מוגברת.

תרפיה בדרך כלל מורכב הקהיה אשר נעשה על ידי בהדרגה הוא חושף את האדם לאובייקט של הפוביה שלו או שלה. בעשותם זאת, האדם הוא מסוגל להתגבר שלו או הפחד שלה בצורה איטית אך בטוחה. הליך זה נעשה בעזרת אנשי מקצוע רפואיים, כך שהוא יהפוך יעיל ואינו מסתכם הפחד והחרדה שהאדם כבר מרגיש.

כאשר בן משפחה יש פחד לא רציונלי על אובייקט, מומלץ לא להחמיר את הפחד על ידי היגוי הרחק הערות שליליות והצהרות. במקום זאת, לעזור לבן המשפחה להתמודד על ידי מדבר בגלוי והאזנה על הרגשות שלו או שלה ושמירה על גישה חיובית ביטול הפוביה. כאשר הוא הופך להיות רציני, עיין בעזרה של רופא מיד.


ברנט McNutt נהנה לכתוב עבור Uniformhaven.com שמוכר סקראבס מתורבת מתורבתים 9534 וכן שורה של מוצרים נוספים.

מאמרי פוביות href="http://www.tnoathanoar.co.il/category/%d7%97%d7%a8%d7%93%d7%94/">