פאניקה התקפת תרפיה – היסודות של מה כל אחד צריך לדעת כדי לגרש חרדה לטובה

טיפול התקף הפאניקה הפופולרי ביותר בשימוש כיום הוא CBT או הטיפול קוגניטיבי-התנהגותי. גישות טיפוליות בעבר בשימוש לטיפול בתרופות וייעוץ שמתמקדים יותר בחוויות העבר של המטופל. CBT, לעומת זאת, הוא יותר יוזם, במובן זה שהיא מלמדת את המטופל להתמודד עם / בעיותיה הנוכחיות שלו, במקרה זה התקפי פאניקה.

כאשר התקף הפאניקה הוא לא סימפטום בלבד של חוסר יציבות במצב רוח רצינית יותר, זה יכול להיות מטופלים

עם CBT לבד. עם זאת, אם התקפי החרדה נגרמים על ידי חוסר יציבות במצב הרוח אלה, ייתכן שצריכים להיות מטופלים עם תרופות הראשונות.

קוגניטיבי CBT

כאשר מטופל עובר CBT, המטפל שלו / שלה ניסה לטפל בו בשתי דרכים: קוגניטיביים והתנהגותיים. עם הגישה הקוגניטיבית, המטפל בעצם עוזר למטופל לעקוב אחר מטה אשר מחשבות לעורר / התקפי הפאניקה שלו. בהתבסס על ניסיון, מחשבות אלה כל מוגזמים, והם מגדילים את האיומים האפשריים בכל מצב חוויות מטופל.

לדוגמא, הוא / עלול להיות מודאג מדבר מול זרים פרופיל גבוהים להצעת פרויקט. זה נורמלי לכל אחד להרגיש עצבני על המצב הזה, אבל כאשר אחד חווה התקף חרדה, הוא / עשוי להגיב למצב כאילו חייו / שלה היה תחת איום.

באמצעות הגישה הקוגניטיבית של טיפול CBT, המטפל ואז לנסות להסביר איך "המחשבות" של המטופל היו מציאותיות ממש. לאחר מכן המטפל ילמד את המטופל כיצד לתרגל רציונליזציה המחשבות האלה בכל פעם שהוא / חווה התקף חרדה. למרות שהמטופל יכול להיות קשה בעצם עושה את התרגילים האלה בכמה התקפי הפאניקה הראשונים, הוא / סופו של דבר לקבל את העיקרון שלו.

התנהגות CBT

ההיבט ההתנהגותי של CBT דומה לטיפולי פוביה אחרים. אם התקפי החרדה נגרמים על ידי מצב או אובייקט מסוים, אז החולה חשוף לגורמים אלה פאניקה. טיפול CBT בעצם מלמד את המטופל להתקרב / התקפי הפאניקה שלו על הראש. זה מרתיע את המטופל תלוי בתרופות או אנשים אחרים בכל פעם שקורה התקף פאניקה.

CBT הוא תרופת התקף הפאניקה פופולרית כי, באופן כללי, זה טיפול בטוח יותר וזול יותר בהשוואה למייצבי מצב רוח כימיות.

עזרים אחרים

כמובן, גישת CBT תהיה לשווא אם החולה מסרב לנהל אורח חיים בריאים יותר. התקפי פאניקה מתרחשים לעתים קרובות יותר באנשים ששותים קפה יותר מדי ורמות צריכה גבוהות של סוכר. עד כמה שניתן, החולה צריך גם לוודא שהוא / שיש לו מספיק לישון, ויש לו לפחות 30 דקות של פעילות גופנית לב וכלי דם יומי.

 

מה שאתה לא יודע עדיין,

Posts created 547

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top