עשיית שימוש טוב של דיכאון

דיכאון יכול להיות מצב עמוק מזיק ושיבוש, המונע מאתנו לחיות באופן מלא ומימוש הכישרונות שלנו. ייתכן שנצטרך לקבל עזרה לטיפול בדיכאון, אבל מספר האנשים אומרים הניסיון יש לו ערך עבורם.

קיי רדפילד ג'יימיסון פסיכיאטר, המתייחס להפרעה דו-קוטבית שלה (שהיא שולטת בתרופות), אמר, "אני מאמין בכנות שכתוצאה מזה יש לי הרגיש יותר דברים, יותר עמוק; היו יותר חוויות, יותר אינטנסיבי; אהב יותר, וכבר יותר אהב … צחק לעתים קרובות יותר לצורך בכה לעתים קרובות יותר;. להערכה יותר המעיינות, לכל החורפים "

למרות שרק חלק קטן מאנשים חווים צורות חמורות דו קוטביות או אחרות של דיכאון שדורשות התערבות רפואית, רבים מאיתנו חווים

איזה הפרעת מצב רוח: כמעט 10 אחוזים ממבוגרים, על פי המכון הלאומי לבריאות נפש

אבל הרבה אנשים להשתמש במונח הדיכאון מאוד רופף, כמו "אני כל כך מדוכא שדני נעלם מאמריקן איידול". זה יכול להיות מצער, אבל זה לא דיכאון.

סופרים שחושבים פסיכיאטרים רבים היו מוכנים גם ללרשום תרופות נוגדות דיכאון עבור אנשים פשוט מתמודדים עם התוצאות של מכה רגשית האחרונה, כגון אובדן גירושין או עבודה.

למרות שזה טבעי לרצות לברוח מצוקה רגשית או רוחנית, כוללים דיכאון, יש אנשים רבים שיכולים להיחשב melancholics או דכאוניים שלתרום לאמנויות, ועלול לברוח סביר מנטילת תרופות לדכא את רגשותיהם.

פסיכיאטר פיטר ד קרמר (מחבר האזנה לפרוזאק) כתב, "הרבה ממה שאנחנו מעריכים – ההבנה של יופי, עומק, אפילו רומנטיקה שלנו – כבר בעל מבנה על ידי melancholics היום, בזמן שבו העם דורש שלווה כ. אם זה היה מצבו של האדם, לעודד אחד למלנכוליה לא נראה מוגזם. " [מתוך "למה אני בעד העצבות" מגזין עצמי, ביולי 2001]

אבל ד"ר קרמר גם כתב את הספר "נגד הדיכאון" וחושב שזה "מחלה בסדר גודל יוצא דופן," ו" הנגע העיקרי של המין האנושי ", שיש להתייחס אליהם בצורה יעילה ככל האפשר.

לעשות

רבים סופרים ואמנים אחרים יש רמות גבוהות יותר של דיכאון מאשר קבוצות אחרות של אנשים. זה יכול להיות בכל מועיל?

אמן קרוליין Bertorelli מצוטט בספר ואן בלוז גוך: הנתיב של Creative האדם דרך דיכאון:. "אני נכנסתי לדיכאון די באופן קבוע, ולעתים קרובות זה משמש למצוקה ולתסכל שיש לי נטייה כזאת אבל כמו שאגדל. מבוגר יותר, אני רואה את הדיכאון שלי כזמן יקר לבחינה עצמית וחשיבה עמוקה על חיים. "

בראיון שלנו, שאלתי את חברו של מאמן ספר, פסיכולוג ויצירתיות אריק מייזל, אם הוא מוצא שאחרים יוכלו לחוות דיכאון כמשהו עם משמעות חיובית וערך.

ד"ר. מייזל השיב, "אמנים רבים מנסים. אני מאמין שזה משרת אותנו הטוב ביותר ללמוד כיצד להפחית או לחסל שני הדיכאון והחרדה מחיינו, כמו שאני לא מחזיק אותם כשימושי בכל דרך. אני חושב שכאב הוא מוערך יתר על מידה."

אבל הוא גם ציין, אנשים יצירתיים יכולים להיות מדולדלים לאחר שעבד על פרויקט יצירתי, ועלול לפגוע בלוז אם הם לא עושים מספיק משמעות בעבודתם או בחייהם.

זה יכול להיות אחד מהערכים האמיתיים לנו לדיכאון: להשתמש בו כאות שאנחנו צריכים להיות מעורבים יותר עם הערכים שלנו ולמצוא ומה שהופך את המשמעות, או מחפשים יותר לעומק על מה שלא עובד נכון בנו חיים.

 

ליותר נקודות מבט, לראות את אתר הדיכאון ויצירתיות http://depressionandcreativity.org