להתמודד עם הפרעות שינה

בשלב מסוים בחיינו, עבור כל מספר סיבות, כמעט לכל אחד יש קשיים להירדם. אבל רק מעטים מאיתנו יודעים כי השינה משפיעה על התפקוד היומיומי שלנו ועל הבריאות הגופנית והנפשית שלנו במובנים רבים, ואת חוסר שינה יכול לגרום למצוקה משמעותית, ישנוניות בשעות היום, עייפות, זיכרון גרוע וריכוז, הפריון הנמוך וכן הלאה.

בעיות שינה יכולות להיגרם על ידי צריכת יתר של קפאין או אלכוהול, יכולה להיות תופעת לוואי של תרופות, או יכול להתפתח השפעות משניות של אחר מחלה, כגון דלקת פרקים, או מצב שלפוחית, או הפרעה נפשית כמו דיכאון.

חשוב להבין מדוע השינה היא חיונית לבריאות אופטימלית, איך הורמון מלטונין הטבעי משפיע שנת לערות, וכיצד מצבים ושלבים השונים של איכות שנת שנת השפעה, כמות, וחלומות שינה.

ישנם מספר סוגים של הפרעות שינה. הנפוץ ביותר מהם הוא נדודי שינה – ההרגשה שאתה לא ישן טוב או מספיק זמן. אנשים הסובלים מהפרעה זו להישאר במיטה זמן רב מדי ולקום מאוחר מדי בבוקר.

דום נשימה בשינה יותר נפוצה משפיעה על אנשים הסובלים מהשמנת יתר, אבל זה יכול להשפיע על כל אחד עם צוואר קצר או לסת קטנה, ללא קשר למשקל. הגורמים הפרעת נשימה להפסיק לסירוגין במהלך השינה, וכתוצאה מכך האדם ניעורים שוב ושוב. נרקולפסיה היא מצב של התקפות לשינה היום, כמו גם תכונות אחרות שעשויות לכלול שיתוק שינה והזיות hypnologic. שינה מופיע חיונית למערכות העצבים שלנו כדי לעבוד כמו שצריך.

לכן, התנהגויות חריגות בזמן השינה כגון סיוטים, לילה הליכה, שינה מדברת, זעה, דופק מהיר, נקראות פאראסומניה, והם בדרך כלל שכיחים בעיקר בקרב ילדים.

אצל מבוגרים, סהרוריות עשויה להיגרם גם על ידי תסמונת מוח אורגנית, תגובות לסמים, הפרעות נפשיות, ומצבים רפואיים מסוימים.

לסיכום, שינה היא חיונית לא פחות עבור שלך לרווחתה כמו מזון ומים. עם זאת, אם אתם חווים אחד מאותם הפרעות שינה, אין סיבה להיות מיואש:. רוב הפרעות שינה, בין אם נגרמו על ידי גורמים פיסיים או נפשיים, יכולות להיות מטופלים או מנוהלות בצורה יעילה ברגע שהם מאובחנים כראוי

שיטות חדשות להערכת וטיפול בהפרעות שינה להביא תקווה למיליונים הסובלים שינה מספיקות. לפעמים רק הרגלי שינה קבועים שיש יכול לעזור.

 

האם אתה רוצה לדעת יותר על נדודי שינה והפרעות שינה אחרות? בקר אז באתר שלנו:. Http://www.queenofebooks.com/How-To-Win-Your-War-Against-Insomnia-And-Other-Sleep-Disorders.php היום

מצא עוד Eating מאמרי הפרעות

Posts created 547

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top