חרדה חברתית – חרדה חברתית יש סיבותיה

DSM-IV, המהווה את התנ"ך של תיאורי אבחון למחלות פסיכולוגיות מתארת ​​פוביה החברתית (הידוע גם כהפרעת חרדה חברתית). היא משתמשת בקריטריונים הבאים:

פחד חזק חוזר ונשנה של מצב חברתי או ביצועים לפחות אחד שיש בו מול זרים או שמסתכליםלעתים קרובות יש פחד מסוים של מראה סימנים של חרדה כגון הסמקה, רעד או הזעהמצב הפוביה כמעט תמיד גורם לחרדה עזה … לפעמים מובילה לפאניקה.האדם מבחינה חברתית הפחדים מבין שהפחד הוא מוגזםהאדם או ימנע את המצב או מחזיק מעמדו במצוקה.בעוד נקודות אלה לספק תיאור ברור של הדפוסים האופייניים לחרדה חברתית כהפרעה, הם לא מציעים

הסבר למה אדם צריך להגיב בדרך זו.

הפוביה חברתית זה יש סיבות …
חרדה החברתית הוא לא מצב רפואי או מחלה שפוגעת באנשים מסוימים מסכנים בתאונה. זה אולי יפתיע אותך לשקול את זה בדרך זו מאז יראים חברתיים נוטים יותר לדאוג בקשר לזה במונחים של מה שהם לא יכולים לעשות, אבל החרדה החברתית היא למעשה התנהגות בין אישית תכליתית.

פוביה החברתית היא סוג של הגנת-יתר עצמי מאיומים חברתיים נתפסים. במונחים של ההדיוט …. יראים חברתיים חוששים מאנשים אחרים.

הפוביה החברתית הוא דפוס הבין-אישי של התנהגות שהוא סיכוי טוב ביותר תופיע ולגרום למצוקה כאשר אדם מרגיש שמטרותיהם החברתיות של טענת משאלותיהם או השגת אישור מאחרים הן בלתי ניתנות להשגה בצורה מסוכנת או צפויים להיכשל. אמונות אלה גורמים למצוקה גדולה ולמנוע תפקוד חברתי תקין. זה הופך להיות קשה להיות שותף מלא בחיים החברתיים של הקבוצה או הקהילה.

פוביה חברתית מסתירה בתוך התנהגויות אחרות
"הטיפוסיים" חברתי הפחדים ….
"", שהיה הרבה ביקורת כילד, נמנע מלדבר בקבוצות מחשש שתקן או שנשמעו טיפשי. הוא נמנע מקבוצות המכילות בטוחה מחפשים או נשמעים אנשים שמאיימים במיוחד אליו.

אבל אלה הם גם התנהגויות חברתיות פחדים …

"B" בוחר "עשה מה שהיא אמרה" לא ביקורת סיכון … וכאשר לעתים היא אינה עומדת בשל עוד משאלות שהיא מצדיקה את עצמה עם תירוצים משוכללים למה היא לא יכלה.

"C" מסתיר פחדים החברתיים שלה מבעלה, אבל כדי להימנע מחובות חברתיים הקשורים לעבודתו שהיא "לשכוח" אותם, או שיש "התנגשויות תזמון". זה יוצר מתח בנישואין כי בעלה מוצא אותה קשה להצמיד ו" חסרי אחריות ".

"D" "תמיד מנסה להיות מושלם. הוא מגדיר חנות גדולה בתקינות במראה ונימוסים. פגמים וליקויים מכל סוג שצריך להיות מוסתרים בזהירות מאחרים.

פוביה חברתית היא קבוצה של פחדים והתנהגויות בין-אישיים שהולכת הרבה יותר עמוק מסתם לא העז לדבר בציבור

יראים חברתיים מחפשים ביטחון שבאהב.
יראים חברתיים מודאגים מאוד עם מה שהופך את רושם טוב

בדרך כלל מנסה להפוך את עצמם נעימים, לחייך ולהנהןהם פייסנית ומוכן לקחת את האשמה כדי לנטרל סכסוכיםהם לפייס ולרצות את האחריםהם להסתיר כל סימן של כעס או אכזבה בזהירות

הם מעדיפים להיות משתתפים פסיביים בחיים חברתיים

הם לא אתגר אחרהם לא לוקחים תשלוםהם נשארים מחוץ למאבקי כוחסתיו בעם היוזמות של אחריםתן בקלות רבה מדי ללחץ או הפחדה

חששות פרפקציוניסטית

הם מנסים להישאר מחוץ לצרות על ידי כך חף מפשעלשם כך הם עשויים לאמץ תקנים מחמירים של נימוסים ומוסר

הם להימנע חידוש

הם חווים שינוי כמאייםמניעת טעויות היא יותר חשובה ממה שיש חוויות או ללמוד דברים חדשים

תכונות חיוביות של
יראים החברתייראים חברתיים לעתים קרובות לעשות טוב מאוד במערכות יחסים אינטימיות שבו חיבה, הכבוד ותלות הדדיים.
מבחינה חברתית אנשים פוביה יכולים להיות לעתים קרובות מאוד אכפתי, רגישים ועדינים חברים, שותפים או עמיתים מאז אותו הרגישות שמניעה התנהגות הפחד שלהם הופכים את המשקיפים רגישים אותם לצרכיהם של אנשים אחרים.

פוביה חברתית היא לא בכל מקום או כל
הזמןפוביה חברתית היא לא תמיד ברורה. תגובות פוביה הן לא "מונוליטי" … הם יכולים להיות מובחנים מאוד דק ויכולים להיות שונים מאוד ממצב למצב, בהתאם לרמה הנתפסת של סכנה.

פוביה חברתית היא "חשש אנשים"
חלק הפוביה חברתית נובעת מחוויות קודמות כמובן פוגעות או יחסים מזיקים וכמה אנשים הם פשוט מולד רגישים יותר שלנחבל על ידי החספוס הטבעי של אינטראקציה אנושית.

עבודה לרפא פוביה חברתית
טיפולים קוגניטיביים והתנהגותיים מוכחים וכלים יעילים ביותר לשינוי התנהגויות במצבים הספציפיים ומוגדרים המפעילים חרדה, במיוחד ביצועי חרדה סביב הצגה ואינטראקציות חברתיות.
טיפולים קוגניטיביים כוללים:

למידת דרכים להפחתה או לשלוט בתגובות הפיזיות חששו ומביכות, וכדי להקטין את החרדה.כישורים חברתיים לעתים קרובות לימדו ותרגלו להתיר יותר ביטחון באינטראקציות חברתיות.

זה יכול להיות גם מועיל לשקול "ריפוי בדיבור" בטווח ארוך יותר פסיכו או אחר על מנת לטפל בגורמים רגשיים עמוק יותר של חרדה חברתית … אמונות ועמדות וחוויות קודמות שיצרו את "הפחד של אנשים" .. . מאז טיפול בפחדים העמוקים יותר מאפשר גמישות רבה יותר באופן עצמאי התמודדות עם מצבים עתידיים חדשים כפי שהן עולות.

במהלך כל-הפוביה החברתית הוא דפוס מקיף של התנהגויות שנועדו להגן הסובל נגד האיום להיפגע על ידי אחר.

נראה באור הזה שבינינו יכול לומר שהם מעולם לא היו מבחינה חברתית פחדים … פחד מאנשים?

הפניה:
Stravynski, א (2007) מתוך חשש אחר: הטבע וטיפול בחרדה חברתית. NewYork, הוצאת אוניברסיטת קיימברידג '.

 

סוזן Meindl, תואר שני, הוא פסיכולוג מורשה בפרקטיקה פרטית במונטריאול קנדה. יש לה עניין מיוחד ברעיונות היונגיאנית ונהלי גישה היונגיאנית לפסיכותרפיה פסיכו

מאמרים פוביות href="http://www.tnoathanoar.co.il/category/%d7%97%d7%a8%d7%93%d7%94/">

Posts created 547

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top