הקשר שבין איידס לדמנציה

פיטר פיאוט, בילה ארבעה עשורים שנמחקר על מחלות קטלניות ולאחרונה התפרסם בזכות עבודתו על נגיף האבולה, הוא האיש שאחראי על מחרים חלותחיים בתחום האיידס.

 דמנציה ואיידס

"אין מספיק מודעות לכמה רע הבעיה היא", מזהיר פיאוט, מומחה עולמי לבריאות ומנהל בית הספר הלונדוני להיגיינה ורפואה הטרופית.

אחד מכל שלוש מאיתנו עלולים לפתח את המחלה – 135 מיליון אנשים בשנת 2050, על פי מחלת האלצהיימר הבינלאומי (ADI) – בעוד שעלות הבריאות והרווחה לטיפול ברחבי העולם בשנת 2010 נאמדה ב400bn ליש"ט.

האוכלוסייה המזדקנת שלנו אומרת שזה יחמיר, עדיין אף אחד לא מוכן להשפעה של דמנציה, הוא אומר. "אנחנו על מסלול רע מאוד … אחד ההישגים של תרבות, חברה וטכנולוגיה הוא שאנו חיים זמן רב יותר וחיים בריאים יותר."

אזהרתו של הפרופסור 64, בן עולה בקנה אחד עם פסגת ה- G8 של היום בדמנציה בלונדון.בריטניה התמקדה בדמנציה בתקופת נשיאותו בת השנה של הפורום, שמטרתו לעודד את הגישה בינלאומית למחקר, מניעה וטיפול.

אתגר גלובלי

כPiot אומר, "מחלות לא מכבדות את הגבולות לאומיים"; דמנציה היא אתגר גלובלי, כך הכוחות הגדולים בעולם חייבים להתמודד עם זה ביחד. "אני מברך על G8, זה מאוד משמעותי, כי בריטניה לקחה את ההובלה."

Piot הפך שגריר דמנציה לא רשמי מאז שבקש לדבר בכנס ADI 2012. "אמרתי 'אני לא יודע כלום על זה", [למרות] יש לי קצת ניסיון אישי;. האבא שלי במשפט [יש דמנציה] "

הוא רוצה מחקר טוב יותר, טיפול, מניעה ושינוי תרבותי אשר, בשילוב, הוא אומר, עלול ליצור נקודת מפנה עבור דמנציה. זה "מוזנח ביותר של כל בעיות הבריאות מוזנחות וזה בעיה נסתרת משום שאנשים בבית – הם כבר נמחקו על ידי חברה".

הוא מתאר את הבדידות ואפליה שחווים אלה עם דמנציה כ" הפרת זכויות אדם "ואומר הסטיגמה יש למגרה. ומודעות היא קריטיות;המשפחה הרחבה יותר היו בתחילה "בהכחשה", כאשר הסימנים הראשונים הופיעו. דמנציה מתחילה עם שינויים במצב רוח וקשיים במטלות יומיומיות, ואז המוח נכבה וסובלים לאבד את אישיותו והתפיסה שלהם. לדבריו, השר לשעבר האנגליקנית 79, בן, טיפל בבית בארה"ב, היה בעבר יצרנית פעילה וסרט לזכויות אזרח, אבל עכשיו, "פשוט יושב שם …".המילים לתלות לפני שהוא מוסיף: ". זה הגרלה"

כמו גם קמפיינים מודעות ומתרגלי בריאות והחברה מעודדים לזהות את הסימנים של דמנציה מוקדם, Piot מאמין שאנשים צריכים אבחון מוקדם ומידע טוב יותר ותמיכה כדי לחיות טוב עם המצב.

יש לי ממשלות תפקיד מימון ומנהיגות (ממשלת בריטניה מתכננת להשקיע 66m ליש"ט על מחקר דמנציה בשינה 2015 – רק שמינית של הוצאותיה על מחקר סרטן) וPiot משבח את מימון המועצה למחקר רפואי בבריטניה מבוססת על מחקרי דמנציה, כגון חקירהלטיפולים תרופתיים לניהול מחלת האלצהיימר, אבל רוצה שזה משוכפל בינלאומי.

הוא מקבל בברכה את הכוננים כמו האתגר של ראש הממשלה להגברת מודעות דמנציה, השיק בשנה שעברה, ואת המושג "קהילות ידידותיות דמנציה", אבל אומר שיש לשפר את הדיור לדיירי הזדקנות, מה שהופך את חיים עם המצב נוח יותר.

דמנציה, הוא מדגיש, "הוא לא רק בעיה רפואית". יש צורך בהסברה "כך כאחד מינימום יכול להיות שליח מיוחד למזכ"ל [האו"ם] … שיכול להיכנס למדינות ולדחוף [שואל] 'יש לך תכנית?'"

אין ספק Piot, שכמנכ"ל מייסד של סוכנות האו"ם UNAIDS, משנת 1995 עד לשנת 2008, סייע להפוך את הגאות על HIV / איידס על ידי עידוד מימון למחקר וטיפול ועממי וממשלות מרתקות, הוא האיש לתפקיד?

"לא", הוא משיב בנחישות. "יש לי עבודה במשרה מלאה … אבל [אני יהיה מעורב] בכל מקום שאני יכול להיות מועיל כדי להפוך דמנציה בטוחה מקבלת על סדר היום העליון וגם כדי לעורר מחקר, זה על מציאת פתרון מעשי."

יש לקחים מהמאבק נגד איידס, הוא אומר, כאשר תכנית פעולה בינלאומית הפחיתה את שיעורי תמותה וזיהום. בין השנים 2001 ו -2012, זיהום נפל ב -33%, מ3.4M ל2.3M, וקשור באיידס-מוות מ2.3M בשנת 2005 לשנה שעברה 1.6 מ'. במבט לאחור, אומר Piot 2001 היה "נקודת מפנה" במימון ובגישה לטיפול, אבל עכשיו יש "התקדמות הדרגתית מצטברת" בלבד.

פתרונות, צדק חברתי ונסיעות הם מה שנוהג פיאוט, מיקרוביולוג מאומן. סמלי ילדותו היו גיבור קומיקס חובק עולם טינטין ומיסיונרית פלמית אב דמיאן, שעבד עם המצורעים מהמאה ה -19 הוואי. Piot גדל בכפר "קטן, שמרני, מאוד קתולי, חונק" בלגי חקלאות והמטרה היחידה שלו הייתה לעזוב.

ספר הזיכרונות שלו, אין זמן לבזבז, שפורסם בשנה שעברה, מפרט גם את החוויה הקשה של אבולה חוקרת והבירוקרטיה כרוכה במשא ומתן עם מנהיגי עולם על HIV / איידס. יש רגעים הומוריסטיים, כגון ניסיונות הכושלים של Piot באיסוף עטלפים באפריקה לבדיקה. הוא מתאר את עצמו בלשון המעטה כ" בחור מחלות זיהומיות ", אבל ההישגים שלו הובילו לתואר אבירות בבלגיה מולדתו.

דרישותיו לפעולה כדי להתמודד עם משבר הבריאות העולמי משלבת את הגישה לפתרון בעיות של מדען מחקר בלהט של קמפיין חברתי: "זה אחד מאותם דברים שנמצאים בכל מקום, ובכל זאת היא לא ואף אחד לא רוצה לדעת ", הוא אומר של דמנציה," זה לא משהו שהוא היפותטי כך שאנחנו חייבים לפעול עכשיו – ואנחנו יכולים לעשות משהו בנידון

Posts created 547

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top