הפרעות אכילה – בעיה בריאותית משמעותית אבל אחת ניתן לטפל

הפרעות אכילה הן אחד הנושאים העיקריים בריאות העומדים בפני העולם כיום. מיליוני אנשים ברחבי העולם סובלים מהפרעות אלה הנתונים הסטטיסטיים מראים כי בעוד שאחוז ניכר (86%) הם בני 20 שנה ומעלה, 10% של המקרים המדווחים הם בקרב ילדים 10 ומטה בגיל. מחקרים שנעשו לאחרונה הראו כי מספר אנשים הסובלים מהפרעת האכילה יכול להיות כמה שיותר כמות הגבוהה פי 3 ממספר הסובלים מאיידס.

מומחים רבים גם מאמינים כי גם נתונים אלה לא יכול להראות את מלוא היקף הבעיה כמו גברים רבים אינם מאובחנים במדויק או לא למעשה מאובחן כלל.

3 הפרעות האכילה הנפוצות ביותר הן, אנורקסיה נרבוזה, בולימיה נרבוזה ו Binge הפרעות אכילה.

אנורקסיה נרבוזה

תופעות נפוצות כוללות מפגין לגירוי להיות מדוכא בקלות. בנוסף לכך, נסיגת מצבים חברתיים וקשרים ואת כפייתית וקיום הטקסים נפוצה יחד עם הרגלי אכילת יוצאי דופן. אצל נשים בוגרות פיזי המחזור החודשי עלול להפוך יציב או יופסק, נשי פרה- מתבגר המחזור החודשי יכול להתעכב או להיכשל להתחיל. אצל גברים, את ייצור הטסטוסטרון נופל רמה. אנורקסיה נרבוזה היא לעתים קרובות נושא "שליטה". זה לא על האוכל עצמו, אלא על ידי שליטה על כמות וסוג המזון מתעכל, הפרט מרגיש בשליטה של ​​חייהם, זה, אולי להיות הדרך היחידה שהם מצאו ליצור תחושה של שליטה. סובלים יפגינו הרזיה ניכרת שהוא יזום וסירוב לשמור על משקל בריא יחס כלפי אוכל ומשקל כי הוא מעוות והוא יכול להראות פחד אינטנסיבי לעלות במשקל ולהיות מעודף משקל.

בולימיה נרבוזה

האם הפרעה מאופיינת עיסוק מוגזם עם הגוף לדאוג משקל. זה יכול במקרים מסוימים לעקוב על אנורקסיה נרבוזה. הסובלים עשויים Binge לאכול ואחר כך מנסה לטהר את המזון דרך התנהגויות מסוכנות כגון הקאות, יתר פעילות גופנית, משלשלים, משתנים ותרופות אחרות. במקרים רבים, הפרט יהיה לשמור על משקל גוף בטווח התקין לגיל, מין וגובה שלהם. פחות ברור מאשר אנורקסיה ועל כן היא עשויה נעלם מעיניו למשך זמן ארוך יותר. שוב, ברוב המקרים של בולימיה נרבוזה הסוגיות העומדות על הפרק שוב לא ממש על אוכל, אבל מתייחסים לתחומים אחרים של החיים הסובלים. במקרים רבים הם סובלים מהערכה עצמית נמוכה ולעיתים קרובות חשים וכועסים על עצמם ועל העולם הסובב אותם. בנוסף לכך, התנהגות הרסנית או מסוכנת עצמית פוטנציאל מוצג לעתים קרובות על ידי בולימיות ושניהם "אדם" והתמכרויות חומר נפוצים.

הפרעת אכילה בולמוסית

בעוד החלק binging של בולימיה נרבוזה מופיעה זהה Binge הפרעות אכילה, ההבדל העיקרי הוא כי במקרה של Binge הפרעות אכילה, הטיהור לא יתקיים ויש עלייה ניכרת במשקל של לדמות מובילה להשמנה. אנשים יכולים להיות מדוכאים על ההתנהגויות שלהם, משקל מראה "נחמה" לאכול, אז להחמיר את המחזור של אכילת יתר ודיכאון.

הפרעת אכילה טיפול

למרבה הצער, יש הרבה מידע מטעה על אנורקסיה, בולימיה והפרעות אכילה אחרות ואינו מבין את הסכנות של ההפרעות מצד אחד או את העובדה שהם יכולים להיות מטופלים בהצלחה על ידי אנשי מקצוע מיומנים. בנוסף לכך, כמו הרבה אנשים שיש להם הפרעות אכילה להתבייש בעצמם שהם אינם ששים להעסיק את השירותים זמינים כדי לעזור להם.

יש מגוון של התערבויות וטיפולים שיכולים לשמש אותנו גם לטיפול בהפרעות אכילה, מהתערבויות קצרות דרך לפסיכותרפיה לטווח הארוכה יותר, אישיים וקבוצתי טיפולים והתערבויות רפואיות במידת צורך.

היו התקדמות הרבה בכל תחומי טיפול וטיפול בשנים האחרונות, דוגמא אחת להיות שימוש מבוקר של סלקטיבי סרוטונין reuptake מעכבים (SSRI של), אשר הראו תוצאות חיוביות בתחום תחזוקת משקל. תרפיה התנהגותית קוגניטיבית (CBT) סיפקה תוצאות טובות ובחלק מהמקרים פסיכותרפיה היא הפעולה המתבקשת.

זה אי אפשר להכחיש כי הפרעות אכילה הן רציניות ובמקרים מסוימים סכנת חיים אך יש לזכור כי כמו עם כל ההפרעות, התנאים ומחלות, במוקדם הם מאובחנים ומטופלים באופן מקצועי, את משתני התוצאה הצפויים טובים יותר עבור הסובל .

 

אל לסבול יותר. בקר מרכז לטיפול הפרעת אכילה מיוחד באירלנד – מרפאת ברחוב קילדר. קבל טיפול קוגניטיבי התנהגות יעיל לטיפול בולימיה נרבוזה, אנורקסיה נרבוזה והפרעות אכילה אחרות ולנהל אורח חיים בריאים יותר.