הבנת המושג דמנציה-חשיבות הטיפול והאבחון הפסיכוגריאטרי

זה כל כך חשוב משום שרוב בני משפחת נטייה להתעלם או להכחיש שיש בן משפחתם בעיה מעבר לשלבים קלים. פעמים רבות, בני משפחה אינן מבקשים עזרה עבור בן המשפחה שלהם עד הבעיות בזיכרון או דמנציה הן מעבר לשלבים המוקדמים.

חלק מבדיקות אלה מופיעים פשוט וקל. ובכל זאת, המשימה בודדת מתבקשת לבצע היא בדיקה שמגלה מידע על הרמות העמוקות ביותר של תפקודי מוח אנשים. הפרט שמפרש את הבדיקות נדרש לי שנים רבות של חינוך לתארים מתקדם וניסיון.

כי רופאי מבחן מיני-נפשי קטנים לעשות במשרד הוא לא מבחן דמנציה. זה פשוט מצביע על בעיות זיכרון. אם זיכרון גרוע נמצא, אז העבודה-עד אלצהיימר המלא צריך לעקוב.

לא היא דמנציה הדומה לילדות שנייה. המשחקיות ילדותיות נובעת ממחסור בידע על תפקידי מבוגר נכונים, ואילו זקנים מטורפים יכולים להתבטא התנהגות כזו בגלל ליקויים בזיכרון, בלבול, או מגבלות / מנוע חושיים. חולי בית אבות מסוימים עשויים לפעול יותר כמו ילדים אם ההתנהגות כזו תגמולים צוות עם תשומת לב, במיוחד חיבה.

השפלות אלה הן לעתים קרובות הדרך מתייחסים לאנשים מבוגרים עם תסמיני דמנציה על ידי הקהילה הרפואית ולציבור הרחב בכללותו. אתה עשוי לגלות כי זה קשה לכל אדם כדי להראות חמלה אמיתית להורים שלך הזדקנות ומצבו הנפשי השברירי שלהם. חוסר יכולת זו של חמלה מראה מאחרים עלול לגרום לך מודעת לכך שהתפקיד שלך במבט לאחר הרווחה של ההורה המזדקן שלכם הולך וגדל, ועלייה זו באחריות עשויה להיות מפחידה, לפחות זה היה בשבילי.

זה משפיע על הזיכרון של אדם נגוע ויכולת לחשוב בהיגיון, סופו של דבר להשאיר אותם תלוי במטפל במשרה מלאה שיכול לספק טיפול רפואי קבוע ופיקוח. בעוד הקצב שבו אדם מאבד את היכולת שלו או שלה לחשוב באופן עצמאי ותפקוד משתנה, כמעט כל האנשים לקו בדמנציה בסופו של צורך של צורה כלשהי של טיפול לטווח ארוך.

מינימום בלתי הניתן לצמצום של בדיקות נוספות כולל סריקת מוח – או CT או MRI -. בתוספת פנל של בדיקות דם

הבחנה בין ההזיות ודמנציה היא הכרחית, כי הטיפול הוא שונה עבור שתי המחלות. כלי המיון לחולי דמנציה צריכים גם להיות מסוגלים להבדיל בין דמנציה בפועל ודמנציה פסאודו.

המטופל נדרש לזהות את השעה, התאריך והמקום שבו המבחן מתקיים, תוכל לספור לאחור, לזהות אובייקטים בעבר הידועים לו או לה, תוכל לחזור על ביטויים נפוצים, לבצע את הכישורים בסיסיים הכוללים מתמטיקה, שימוש בשפה ו הבנה, ולהפגין את הכישורים מוטוריים בסיסיים.

בדרך כלל אנשים המבוגרים סובלים מדמנציה. בהתאם לאופי של הנכות, דמנציה יכולה להיות הפוכה, או אם הוא מגיע לשלב מתקדם הופך בלתי הפיך לחלוטין.

בחלק מהמקרים, דמנציה עלולה להיגרם על ידי בעיה שניתן לטפל. לדוגמא, יש בלוטת תריס תת (תת פעילות בלוטת תריס), לא מקבל מספיק ויטמין B12, והצטברות נוזלים במוח (הידרוצפלוס נורמלי בלחץ). במקרים הנ"ל, טיפול בבעיה עצמה עשויה לרפא דמנציה גם כן.

Posts created 547

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top