דמנציה – אז מה קורה שם בכלל?

מהי דמנציה ומה משמעו הקשיים שמהם סובל הלוקה במחלה זו

דמנציה היא בעיה שמקורו במוח. זה משפיע על אנשים בדרכים רבות ושונות. בואו לדבר על חלק מהגורמים, התסמינים והטיפולים. . חלק מההשפעות הנפוצות יותר של מחלה זו כרוכה באובדן בזיכרון, חשיבה, שפה, שיפוט והתנהגות רבים של הצורות נפוצות יותר של מחלה זו הן ניוונית והפיכות שאינה. משמעות הדבר היא כי השינויים אשר מתרחש במוח כתוצאה אי אפשר לעצור או הפוך. אחת הצורות הנפוצות יותר של דמנציה היא מחלת אלצהיימר.

סוג אחר של דמנציה נקרא מחלת גופיפי לוי וזה משפיע על מבוגרים בעיקר קשישים. אנשים הסובלים מתערוכה זו מבנים חלבוניים חריגים באזורים מסוימים של המוח שלהם. דמנציה עלולה להיגרם גם על ידי משיכות קטנות. סוג זה של דמנציה נקרא דמנציה וסקולרית. סוגים מסוימים של מצבים רפואיים יכולים להוביל לדמנציה כגון:

מחלת פרקינסון; טרשת נפוצה, מחלת הנטינגטון; של פיק מחלה; שיתוק גרעיני מתקדם; וזיהומים במוח כגון מחלת איידס וליים. ישנם סוגים מסוימים של דמנציה שניתן לעצור או יבוטלו אם מצאו במספיק שלבים מוקדמים. זה יכול לכלול גידולים במוח; שינויים ברמת סוכר בדם, רמות נתרן או סידן בדם; רמות נמוכות של ויטמין B12; הידרוצפלוס לחץ נורמלי; שימוש באלכוהול כרוני; והשימוש בסוגים מסוימים של תרופות כוללים cimetadine ותרופות להורדת כולסטרול.

בדמנציה הכללית מופיע אצל אנשים מבוגרים. זה נדיר לראות את הסימפטומים של דמנציה בחולים מתחת לגיל 60. הסיכון למחלה עולה זה כמו שאנשים מתבגרים. הסימפטומים של דמנציה כרוך בעיות עם סוגים רבים ושונים של תפקוד המנטלי. זה יכול לכלול שפה, זיכרון, תפיסה, שינויים באישיות, ומיומנויות קוגניטיביות כגון חשיבה מופשטת, פסק דין, או בעיות עם חישובים מתמטיים.

בשלבים המוקדמים של המחלה בשלבים, אנשים לרוב להראות סימנים של שכחה. לאחר מכן הוא בדרך כלל מתפתח לבמה נקראת ליקוי קוגנטיבי מתון. ליקוי קוגנטיבי מתון כרוך שוכח אירועים או שיחות אחרונים; בעיות ביצוע משימה אחת או יותר בכל פעם; קושי בפתרון בעיות; לוקח יותר זמן כדי לפתור את הבעיות נפשיות.

באופן כללי האנשים הסובלים מליקוי קוגנטיבי מתון מודעים לשכחה שלהם. ובעיה זו אינה תמיד מובילה לדמנציה.

אנשים הסובלים משיטיון חמור לא יכול להבין את השפה; להכיר בני משפחה קרובים; או לבצע פעולות בסיסיות כמו אכילה, הלבשה עצמם, או רחצה. הם עלולים לסבול גם מקשיי בריחת או בליעה. יש מספר הטיפולים המשמשים כדי להפוך את המחלה (תלוי בגורם שלה) או להאט את ההתקדמות שלה. זה יכול לכלול שינויים באורח חיים, תרגילים פיסיים, או טיפולים תרופתיים. מדובר בבעיה קשה, אבל חוקרים קשים בעבודה מציאת פתרון.

Posts created 547

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top