גיל המעבר ודיכאון

פעמיים כמו הרבה נשים מושפעות מדיכאון מאשר גברים עם סיכון מוגבר לדיכאון בנשים שהגיעו באמצע החיים. גיל מעבר גם נראה שיש תקופה שבה נשים רגישות יותר מלהפוך מדוכא. מחקרים חשפו כי גיל מעבר ודיכאון מתרחשים בתדירות יותר במהלך המעבר לתקופת גיל מעבר. בולט בתקופה זו ישנה ירידה הדרגתית ברמות האסטרוגן, שבו מחקרים הראו שינויים ברמות האסטרוגן ניתן לייחס דיכאון.

תסמינים של גיל המעבר דיכאון כוללים שבועיים או יותר שבו יש אובדן של עניין בפעילויות מהנות, שינויים שינה, חוסר אנרגיה ועייפות, קושי להתרכז, שינויים באכילה, שינויים במצב הרוח, תחושות של אשמה או חוסר ערך, מחשבות אובדניות, חוסר מנוחה ועצבנות. נשים רבות חושבות התופעות הללו הן חלק מזדקן, התופעות הללו לא צריכות להיות טועות כרגיל עבור מזדקן.

הדיכאון לא מטופל הוא מסוכן ויכול לגרום לדיכאון הרבה יותר חמור ובעיות פיסיות אפשריות. כמה דוגמאות, דיכאון נקשר להעלות את הסיכון להתקפי לב ומחקרים הראו דיכאון כדי לגרום לאובדן של צפיפות העצם מעלה את הסיכון של נשים לסבול עצמות שבורות.

למרבה המזל דיכאון הוא מאוד לטיפול. דיכאון משפיע על דפוסי החשיבה אצל אנשים ויכול לגרום לאדם להאמין כי מצבם אינו ניתן לריפוי גרימת תחושה של חוסר תקווה. באמצעות טיפול מקבל סוג זה של תבנית חשיבה ישתפר. ישנם סוגים שונים של טיפול זמין עבור דיכאון.

תרופות לטיפול לנשים עם גיל מעבר ודיכאון יכולות להיות יעילות מאוד, עם תרופות נוגדות דיכאון חדש יותר זמין כעת הם הרבה יותר נסבלים מאשר התרופות הנוגדות הדיכאון המבוגר.

עבור נשים עם מחקרים מנופאוזה דיכאון הראו כי טיפול הורמונלי חלופי שבו אסטרוגן משמש עשוי לעזור בשלבים המוקדמים של גיל המעבר. עם זאת, אסטרוגן בשימוש כתרופה נגד דיכאון לא הוכח.

טיפול בשיחות- פסיכותראפיה או טיפול פסיכיאטרי לא תמיד יעילים. תרפיה הוכיחה להיות מאוד מוצלח בטיפול בנשים הסובלות גיל המעבר ודיכאון. תרפיה בשילוב עם תרופות יכולים להוכיח להיות מאוד יעיל בטיפול גם כן. תרופות יכולות להקל על הסימפטומים של דיכאון ולתת הזמן היחיד לקבל טיפול כדי לעזור לשנות את דפוסי החשיבה שלהם.

סוגים אחרים של הטיפול יכול להתבצע תוך שימוש מרפא ותוספי מזון. נשים צריכות לוודא לעשות הרופא שלהם מודע למה הם משתמשים. הסוג זה של טיפול הוא לא מבוקר חל אין מחקרים ידועים כי הוכיחו סוג זה של טיפול יש כל השפעה על גיל מעבר ודיכאון.

לקבלת מידע נוסף על דיכאון וכיצד דיכאון משפיע פרט ייתכן שתרצה לקרוא הכל אודות דיכאון אם אתה אוהב את המאמר הזה אתה עשוי להיות מעוניין גדר דיכאון

Posts created 547

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top